Порошкова фарба і сублімаційні декорування


У цій категорії немає товарів.


Термопокраска методом сублімації

Застосування порошкових барвників вважається однією з найбільш перспективних технологій в малярних роботах. При даному типі нанесення використовуються сучасні рішення в галузі хімії, що дозволяють отримати твердий і стійкий до зовнішніх впливів шар фарби. Незважаючи на те, що технологічно цей метод більш складний, ніж просте нанесення рідини з пігментом, кінцевий результат повністю себе виправдовує.

Порошковий барвник є спеціально розроблені полімерні мікрочастинки, які мають здатність приставати до поверхні виробу а потім міняти свою структуру під впливом джерела тепла. Дана технологія не стоїть на місці, а модифікується і отримує нові способи застосування.

Так, якщо до недавнього часу єдиним способом нанесення такої фарби було її розпорошення за допомогою спеціального пневматичного пістолета, то сьогодні є більш досконалі варіанти.

Фахівцями як недолік порошкової фарби виділялося її монокольорові. Полімеризованною покриття виходить яскравим, твердим, але одноманітним. Метод сублімації прекрасно розширює дизайнерські можливості застосування термопокраскі, дозволяючи надавати оброблюваної поверхні практично будь-який візерунок. Як правило, краще за все візуально виглядаєш структура натурального дерева або природного каменю. Виняткові властивості порошкової фарби в цьому випадку роблять довгий металевий профіль зовні практично не відрізнятись від обрізної дошки.

особливості технології

Для нанесення порошкової фарби методом сублімації застосовується спеціальна поліетиленова плівка. Саме вона виступає проміжною основою для барвника, дозволяючи використовувати його кілька кольорів і потрібний візерунок.

Отримання фарбувальної плівки відбувається в заводських умовах на спеціальному обладнанні. Хоча технологія ще не отримала широкого застосування, виробники пропонують до продажу десятки видів візерунків з практично всіма барвами, наявних в таблиці RAL.

До основних переваг застосування термопокраскі методом сублімації відносять:

  • простота нанесення фарбувального шару;
  • чистота проведення робіт і низькі вимоги до приміщення, де відбувається обробка;
  • економічність витрати барвника;
  • здатність нанесення на необмежено довгі вироби;
  • зручність зберігання і транспортування барвника.

Однак головною якістю сублімації є її дизайнерська привабливість в сукупності з відмінною якістю отриманого шару. Після проходженням стадії термообробки полімерізірованний шар порошкового барвника не боїться впливу вологи, агресивних речовин, ультрафіолетового випромінювання і помірного фізичного впливу. Крім того таке покриття має непогані термостойкими якостями і може витримувати тривале нагрівання без втрати своїх якостей в температурному діапазоні 100-150 ° С.

порядок нанесення

Ретельна підготовка вироби до обробки є запорукою надійної адгезії порошковим барвником. Дана процедура є технологічно нескладної, однак важливо дотримуватися всі її етапи.

Першою стадій є очищення деталі від механічного забруднення. Це можна виконати за допомогою металевої щітки, абразивної папери. Однак найефективніший спосіб це піскоструминна обробка, яка прекрасно видаляє іржу, бруд і дрібні шорсткості.

Якщо потрібна висока якість поверхні то додатково проводиться чистова механічна обробка, в ході якої відбувається полірування вироби. Масляні і жирові плями видаляються за допомогою розчинників. Рекомендується використовувати марки Р-646 або Р-647, а також їх аналоги.

На наступній стадії відбувається безпосереднє нанесення фарбувального шару за допомогою спеціальної плівки. Шматок даного матеріалу потрібної довжини відрізається заздалегідь і щільно прикладається. Повітря відсмоктується з під плівки за допомогою спеціального компресора, в результаті чого фарбувальний шар щільно прилягає до поверхні виробу. Високий рівень компресії забезпечує відмінний контакт в процесі обробки, в результаті чого вся фарба використовується без залишку.

Процес полімеризації фарбувального шару відбувається в спеціальній печі. Розміри оброблюваної деталі завжди обмежуються габаритами цієї конструкції, таким чином, потрібно заздалегідь перевіряти сумісність вироби і термокамери за фізичними розмірами.

Кінцева стадія обробки відбувається при нагріванні всієї конструкції до 180-200 ° С. Даний показник істотно обмежує фарбування пластикових виробів, оскільки вони просто не витримують таку температуру. Зате для металевий деталей, наприклад профілю або труб, такий нагрів не представляє особливої ​​небезпеки.

Всього лише через 7-10 хвилин відбувається повне освіту лакового шару. Деталь можна використовувати, застосовувати і обробляти відразу після охолодження.