Порошкова фарба хром металік

Порошковая краска хром металлик etika фото 2Однією з основних функцій фарбування поверхні є надання їй красивого зовнішнього вигляду. Застосовуючи барвники різних кольорів можна отримати виріб з будь-яким дизайном. Крім того, типів фарб досить багато, кожна з них має свої особливості передачі відтінків. Один і той же колір, нанесений фарбами різного типу буде, виглядати по різному.

Зазвичай всі барвники мають рідку форму, а сам процес фарбування передбачає його висихання. Лакофарбові матеріали в такому вигляді дуже зручні для нанесення. Але є недоліки у вигляді можливих розводів або стікання фарби, що свідчить про низьку якість проведення малярних робіт. Крім того, нерівності та шорсткості поверхні фактично не дозволяють наносити мінімально допустимий шар фарби - її треба застосовувати більше, щоб фарбування було рівномірним.

Порошкове фарбування поверхні це одне з найбільш останніх технічних рішень в малярних роботах. Її технологія проста і надійна, а ефект просто чудовий. Особливості її застосування надають виробу або деталі чудовий зовнішній вигляд незалежно від відтінку барвника. А якщо правильно підібрати колір і дотримуватися всієї технології проведення, фарбування, його результат буде візуально мало відрізняється він анодування поверхні. Якщо ви хочете що б ваша збірна конструкція здавалася монолітною і хромованою, а обладнання гальванічної обробки недоступні, то фарбування порошком в колір хром металік це ваш вибір.

Технологія застосування порошкових фарб

Порошковая краска хром металликГоловна фізична відмінність порошкового барвника від звичайних аналогів це відсутність в ньому рідкого компонента. Дана речовина це суміш твердих наночастинок з включенням плівкоутворювальніх смол, затверджувачів, фарбувальних пігментів і спеціальних добавок. Рівномірно покриваючи деталь або виріб досягається однорідний колір однакової фактури.

Варто вказати, що розпорошення відбувається за допомогою електростатичного ефекту. Частинки фарби отримують позитивний заряд на соплі пістолета і пристають до негативно зарядженої поверхні деталі до завершення полімеризації. Після остаточного затвердіння порошкова фарба утворює монолітний шар, що надає виробу красивий зовнішній вигляд. Особливо гостро це проявляється при застосуванні металоподібних відтінків: золотого, срібного або хромового.

Магія порошкового фарбування хром металік

Технологія хромування виробів це одна з різновидів нанесення покриття за допомогою гальванопластики. Однак така процедура вимагає застосування спеціального устаткування і наявність електролітичної ванної. Саме розмірами даної конструкції обмежуються габарити виробу. З порошковим фарбуванням в колір хром металік таких обмежень немає. Тут розміри залежить від обсягу камери термообробки, яка має просту конструкцію і може бути збільшена до потрібних показників навіть на підприємстві з невеликими виробничими потужностями.Порошковая краска хром металлик etika фото 1

Порошкова хромова фарба після полімеризації утворює рівний металоподібний шар. Вироби виглядають футуристично. Якщо поверхня була ретельно оброблена, то після фарбування конструкція створює враження моноліту. Дзеркальна полірована поверхня відображає оточення та елементи конструкції, при цьому виглядає просто приголомшливо. Цей ефект часто використовується в мистецтві та дизайнерській роботі.

Південнокорейський скульптор Кан Донг Хьюн (Kang Dong Hyun) за допомогою порошкового фарбування в колір хром металік надає своїм творінням неперевершену експресію. Зібрані з окремих металевих гілочок скульптури тварин ніби з’являються з порожнечі. Світлове оформлення хромованих каркасних фігур на темному тлі робить їх сюрреалістичними та ніби не належучими до цього світу.

Виготовити такі шедеври за допомогою лиття всієї скульптури відразу технічно неможливо. Але Кан Донг Хьюн навчився збирати свої роботи з окремих, вже гладких елементів, а потім досягати цілісності створеної фігури за допомогою порошкового фарбування в колір металік хром.

Порошковая краска хром металлик etika фото 3Як правильно наносити порошкову фарбу

Вся процедура нанесення порошкової фарби умовно ділиться на:

 • попередню обробку поверхні;

 • напилення барвника;

 • термічна обробка.

Під час підготовчих робіт поверхня очищається від іржі, бруду, пилу, масляних і жирних плям.  Початкові стадії очищення виконуються за допомогою металевих щіток, піскоструминним або водоструминним методом.  Фінішна частина цього процесу має на увазі знежирення за допомогою хімічних речовин.

Нанесення фарби проводиться в цеху за допомогою спеціального пістолета.  Додатковою перевагою такого методу є цікава  річ, та фарба що опала з виробу, при наявності додаткового обладнання, збирається і використовується повторно.  Нормальна норма витрати порошкової фарби знаходиться на рівні 150-180 г / м2.

Кінцева стадія це термічна обробка виробу.  У спеціальній камері досягається температура повітря 150-220 ° С.  Мікрочастинки порошку під впливом температури розплавляються.  Готовий барвник відразу прилягає до поверхні і при зниженні температури утворює монолітний шар.

Порошкове фарбування це красиво, практично й технологічно нескладно.  Цей метод набуває все більшої популярності при кінцевій обробці металевих виробів і конструкцій.