Розчинник Нафтовий ксилол (діметілбензол)

  • Made in Ukraine
  • Виробник  Made in Ukraine
  • Наявність:  На складі
  • Модель:  459-ksilol-nef

   



Розчинник Нафтовий ксилол (діметілбензол) є одним з універсальних розчинників, який зараз легко купити за розумною ціною майже в кожному будівельному магазині або замовити через інтернет на сайті компаній-реалізаторів типу Vozli (Київ, Україна). Цей розчинник - органічна рідина, яка не має кольору, вироблена з нафти або кам'яновугільної смоли. Ксилол - це розчинник, який складається з орто-ксилолу, мета-ксилолу, пара-ксилолу та етилбензолу.

Властивості і технічні характеристики ксилолу

Колір розчинника

Прозорий, безбарвний

Запах розчинника

Нагадує запах бензину

Консистенція

Однорідна, нагадує воду

Тактильна характеристика ксилола

Маслянистий, жирний

В’язкість розчинника

До 0,5

Склад ксилола

 

орто-ксилол

мета-ксилол

пара-ксилол

этилбензол

Щільність г/см³

0,8802,

0,8642

0,8611

0,8665

t плавління °C

-25,2

-47,8

13,26

-95

t кипіння °C

144,4

139,1

138,3

136

Щільність г/см3

0,862 – 0,868

Формула ксилола

C6H4(СН3)2 (арен – ароматический углеводород)

ГОСТ

9410-78

Марки розчинника

А – частіше за використовується в побуті для розчинення лаків та фарб

Б – біль широко застосовується в промислових масштабах для рорзчинення ЛФМ, укріплення кладки та синтезу

Розчинність у воді

менше 0,015 %

tсамозаймання

450°C і більше

t сепалаху

23°C і більше

t замерзання

-58,5°C і нижче

Ступень летучости розчи нника

4

Нижній та верхній межі концентрації займання парів %

1 - 6

Застосовується для

649, 650, Р-5, Р-12, РС-2, РКБ-1 и др.

Клас небезпечності

Третій

Випарюємість

Випарюється без залишку (вже при 20°C)

ТУ ксилола

20.30.22-013-01524656-2017

Допустима концентрація в повітрі

Не більше 50 мг/м3

Гарантійний строк зберігання розчинника

1 – 1,5 роки

Температура зберігання

15 – 25 °C

Форма выпуска (тара) розчинника

Металеві бочки - 20 л, бляшані каністри - по 5 л, пляшки технічні скляні, тара полімерна технічна різної місткості (ГОСТ 1510-84)

Норма витрати кг/т

0,36 – 0,90

Витрата на 1м2

100 – 145 г

             

 

Властивості і переваги або чому ксилол - це розчинник, який слід купити?

1. Доступний для покупки. Розчинник ксилол можна купити за розумною ціною оптом і в роздріб в будівельних магазинах або через інтернет з доставкою по всій Україні.

2. Велика кількість сфер застосування розчинника, які охоплює ксилол: розчинення, розбавлення, синтез, виробництво в домашніх умовах допоміжних будматеріалів, знежирення і багато іншого в інших галузях.

3. Прозорість і відсутність занадто різкого неприємного запаху розчинника. Якщо Ви вже купили розчинник ксилол, то помітили, що неприємний бензоловий запах у нього є, але він не такий різкий, як наприклад у того ж ацетону. Відсутність кольору дозволяє додавати ксилол куди завгодно і не переживати, що відтінок вийде не такий, який Ви хотіли.

4. Швидко і якісно знежирює поверхні (висока швидкість розщеплення жирів). Тому цей розчинник підійде для тих, хто професійно займається фарбуванням і має багато замовлень. Купуйте і економте свої сили і час!

5. Дуже добре очищає інструменти, одяг і випадкові краплі ЛФМ. Це дуже допомагає, якщо Ви недавно почали будівельні або ремонтні роботи - новачок і працюєте всередині приміщення. Так що рекомендуємо купити даний розчинник ще спочатку і тримати при собі, коли фарбуєте щось або ґрунтуєте.

6. Якщо додати такий розчинник в фарбу в правильних пропорціях, поверхня вийде блискуча глянсова, приємна оку і на дотик.

7. Розчинник ксилол захищає поверхню від впливу сонячних променів, вигоряння і вицвітання.

8. Такий розчинник може використовуватися для алкілування - підвищення октанового числа бензину на 3 - 5 одиниць, а значить допомагає заощадити на покупці палива. На 10 літрів бензину додають 100 мілілітрів нафтового ксилолу. Рівень підвищення ксилолом октанового числа залежить від якості самого палива.

9. Хлорування. Цей розчинник застосовують, щоб синтезувати 4-хлор-ж-ксилол, що допоможе збільшити термін зберігання суміші приблизно на 21 день.

10. Сульфування. Полягає у виділенні чистого п-ізомеру. Попит на нього величезний, адже з його допомогою виробляють штучні волокна.

12. Нітрування. Здійснюються з метою синтезування з розчинника ксилолу З-нітропохідних, органічних нітратів (нітроефірів) і N-нітраміни.

Сфери застосування ксилолу:

• Стоматологія.

• Нафтова промисловість (додають в паливо, очищають нафтопровід).

• Лабораторна практика.

• Виробництво ЛФМ і гуми (пластика, лінолеуму, мастик, шкіри, типографічних фарб, клею і багато ін.).

• Виробництво миючих засобів, сталі, пластин з кремнієвих блоків і мікросхем.

• Синтез 1,4-бензолдікарбоновой кислоти і ангідриду о-фталевої кислоти (часткове / глибоке окислення).

• Вилучення вушної сірки (як активного компонента спеціальних засобів).

• Створення ліків.

• Як освітлюючий матеріал (гістологія).

• Виробництво інсектицидів і пестицидів.

• Витяг (синтезування) речовин і продуктів хімічної і біологічної галузях.

• Будівництво та столярні роботи.

 

Сфери застосування розчинника ксилолу в будівництві:

• Розчинення ЛФМ, гліциділових поліефірів, акрилатів, силіконів і інших полімерів, нітроклітковини, парафінів (нафтова промисловість), хлоркаучук.

• Обробка розчинником використаних інструментів.

• Столярна справа - робота з деревом (виробництво меблів).

• Отримання необхідного рівня в'язкості ЛФМ при використанні фарбопульта.

• Знежирення поверхонь перед фарбуванням.

• Розведення розчинником фарб і ґрунтів, якими покривають дерево і інші метали, щоб перекрити невеликі тріщини і пошкодження, підвищити рівень адгезії між поверхнею і наступним шаром ЛФМ.

Алкідні ґрунти допустимо розводити ксилолом в пропорції 1: 1, епоксидні - 10%, поліуретанові - 5 - 10%; масляні фарби - 3% (для зовнішніх робіт) і 5% (внутрішні роботи). Звертаємо Вашу увагу, що при перевищенні допустимої норми ксилолу, фарба, яку Ви купили буде занадто рідкою, від чого на поверхні з'являться патьоки і збільшиться час висихання.

Таким чином, ксилол - це універсальний розчинник, який можна вигідно і недорого купити оптом і в роздріб. Його використовують в безлічі сфер і професій від художників до нафтопереробних заводів.

Що можна зробити з розчинника ксилолу?

1. Клей

Роблять шляхом «змішування» ксилолу і лінолеуму. Відмінно підійдуть залишки, які завжди залишаються після ремонту. Якщо ж все-таки треба купити ксилол, то це можна зробити безпосередньо в магазині або в інтернеті на сайтах компаній-реалізаторів, таких як Vozli.

Подібний клей відмінно підійде для твердих матеріалів: картону, пластика, дерева, скла, кераміки, фарфору і навіть металу.

З'єднання розчинника ксилолу і лінолеуму допоможе легко герметизувати стики і тріщини покрівлі, укласти кахель, зашпаклювати необхідну поверхню, прикріпити плінтус або карниз, склеїти плити екструдованого пінополістиролу і багато іншого.

Не можна купити, приготувати!

1) Очистіть шматок лінолеуму і подрібніть (якщо шматки будуть великі, то клей вийде більш густий, дрібні - більш рідкий).

2) Складіть шматки лінолеуму в заздалегідь підготовлену ємність і залийте ксилолом на добу.

3) Використовуйте додаткові інгредієнти адже їм можна шпаклювати (потрібно додати в клей з ксилолом крейда 1: 2).

Для укладання плитки рекомендуємо додати в суміш ксилолу та лінолеуму крейда 1: 1.

2. Лак

Щоб зробити лак, розчинник ксилол «змішують» з пінопластом. У ємності, яка щільно закривається, змішують подрібнені пінопласт і розчинник ксилол 1: 1, при цьому ксилолу має бути 1/3 від ємності. Залишають на 2-3 години в закритому стані і використовують. Такий лак має високу адгезію, відмінно чинить опір вологи, перепадів температур, тертю і інших механічних впливів.

Умови безпечної роботи з ксилолом

Завжди звертайте увагу на технічні характеристики, особливості та правила використання ЛФМ і розчинників, які Ви використовуєте.

1. При тривалому використанні пари такого розчинника як ксилол можуть викликати хімічні опіки верхніх дихальних шляхів, отруєння, набряки легенів.

2. Отруєння ксилолом ймовірно, якщо при роботі з ним Ви відчули головний біль, нудоту або загальну слабкість, з'явилися блювотні позиви, знепритомнів. Завжди працюйте з даними розчинником в добре провітрюваному приміщенні і в захисті (спец одяг і взуття, окуляри, гумові рукавички, респіратор). Якщо стало погано, негайно залишіть приміщення! Найкраще взагалі працювати з ксилолом на свіжому повітрі.

3. Наслідки отруєння можуть спостерігатися від 7 днів до 2 - 3 місяців. Вас чекає відсутність апетиту, в тому числі з-за проблем з відчуттям смаку і запаху (в слідстві отриманих опіків слизових) і головні болі (порушення роботи судин і нервів).

4. Не допускайте попадання в навколишнє середовище, для запобігання забруднення і втрати її експлуатаційних можливостей (придатності для сільськогосподарських робіт).

5. Пожаро- і вибухонебезпечний. Необхідно берегти від відкритого вогню, нагрівання, вологи, сонячних променів, електроприладів, іскор і куріння.

6. Обов'язково щільно закривайте при зберіганні після використання і добре провітрюйте місце роботи. Гранична концентрація розчинника ксилолу в повітрі - 50 мг / м3.

7. Досить токсичний. Тримайте розчинник ксилол подалі від дітей і тварин.

8. При попаданні в очі (слизові) або на шкіру (особливо пошкоджену - подряпини, прищі і т. д.) негайно змийте великою кількістю прохолодної води з милом. Якщо необхідно, зверніться до лікаря.

9. Обов'язково працюйте з розчинником на свіжому повітрі, в добре провітрюваному приміщенні або в приміщенні з припливно-витяжною вентиляцією. Ксилол може викликати отруєння, а також наносити більш серйозної шкоди здоров'ю при тривалому використанні.

10. Добре, якщо робоча зона, крім витяжки буде оснащена місцевими відсмоктувачами для своєчасного видалення надлишків розчинника.

11. Дотримуйтесь герметизації устаткування, апаратів, процесів зливу і наливу ксилолу під час роботи, це допоможе зменшити концентрацію розчинника в повітрі. Великі концентрації ксилолу в повітрі негативно впливають на нервову систему (пари мають наркотичний ефект).

12. Місце, де відбувається розлив (переливання) розчинника ксилолу, повинен бути обладнаний місцем з піском, для знешкодження речовини при необхідності. Також при гасінні розчинника (в разі займання) широко застосовують тонкорозпилену воду, хімічну і повітряно-механічну піну.

13. Утилізація відходів ксилолу повинна здійснюватися своєчасно. Не можна просто залишити їх в місці збору побутових відходів, для цього існують спеціальні контейнери. Утилізація можлива двома шляхами: перший, через спалювання контейнерів з відходами розчинника в спеціальних печах, які не допускають викид шкідливих речовин в атмосферу; другий - хімічний вплив, яке розщеплює ксилол на нешкідливі елементи.

Відрізнити на око нафтовий і кам'яновугільний ксилоли дуже складно, як і марки А від Б. Тому рекомендуємо уважно і ретельно перечитувати інформацію в описі на сторінці сайту або на упаковці товару, який Ви збираєтеся купити. Також на упаковці виробники розчинника ксилолу часто вказують конкретні сфери і спосіб застосування, а також умови зберігання продукту.

Реалізований на сайті Vozli (Київ, Україна) ксилол, як розчинник, має високу ефективність, відповідає вимогам ГОСТ 9410-78 і ТУ У 20,3-34353857-002:2014, має сертифікати і паспорти якості, супроводжується фото. Звертайтеся, наші консультанти з радістю допоможуть підібрати, замовити через інтернет або по телефону, купити і доставити по Україні те, що підійде саме Вам!

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!

Оплата

  • Безготівковий розрахунок через системи MasterCard або Visа (реквізити на оплату уточнюйте у Вашого менеджера)
  • Готівковий розрахунок безпосередньо в офісі за адресою вулиця Зрошувальна 11, м. Київ, Київська область, 02000, Україна, якщо товар відвантажуєте зі складу самостійно (самовивіз).

Доставка

  • доставка "Нова пошта";
  • доставка "Делівері";
  • кур'єрська доставка;
  • самовивіз.

Вашій увазі! Товари, які доставляються службами "Нова пошта" та "Делівері", відвантажуються від складу кожного робочого дня о 13:00 у разі, якщо до 12:30 цього дня менеджерам була відправлена вся документація та відповідні реквізити. Самовивіз зі скаду здійснюється до 16:00 у робочі дні.