Як працювати з епоксидної смолой

Епоксидна смола - незамінна річ. Її використовують в абсолютно різних цілях. З першого погляду може здатися, що зі смолою дуже легко працювати, але це не зовсім так. Існує багато нюансів, не знаючи яких легко зіпсувати матеріал або, ще гірше, травмуватися. Зараз ми розповімо, як правильно і безпечно працювати з епоксидною смолою.

Що таке епоксидної смоли? Епоксидна смола, або ж "епоксидка" - рідкий полімер, який, після змішування з затверджувачем, застигає і стає дуже твердим матеріалом.

Навіщо вона потрібна і де використовується?Оскільки епоксидка - універсальний матеріал, вона користується попитом майже на всіх видах виробництва. Також, умільці роблять з епоксидної смоли неймовірно красиві вироби.

Якою має бути якісна епоксидка? Хороша епоксидної смоли повинна мати наступні властивості:

  1. висока водонепроникність. Епоксидна смола може служити як матеріал, що ізолює що-небудь від зовнішніх впливів. Щоб залишити предмет всередині смоли в цілості, смола повинна бути водонепроникною.
  2. Стійкість до фізичних навантажень. Досить часто епоксидну смолу використовують в якості статі. Це дозволяє зробити красиву експозицію прямо у себе під ногами. Смола повинна витримувати вагу людини. Також вона не повинна сильно дряпатися від взуття.
  3. висока адгезія. Епоксидка повинна вміти зчіплюватися з багатьма матеріалами. Це ще раз показує універсальність цього чудесного матеріалу.

 

Як працювати з епоксидною смолою? Роботу з епоксидкой можна розділити на кілька етапів:

  1. підготовка. Для початку застелите поверхню захисною плівкою або іншим матеріалом, який запобігатиме потраплянню смоли на зайві поверхні. Підготуйте тару, інструмент для перемішування суміші і поверхню, на яку будете заливати епоксидну смолу. Очистіть поверхню від сміття, пилу і знежирте.
  2. Другий, і на нашу думку, найскладніший етап - розведення. Для того, щоб смола затверділа її потрібно правильно розвести з затверджувачем. Останній поставляється разом зі смолою. Наприклад, смола ед-20 поставляється разом з затверджувачем пепа. Затверджувача береться 10% від маси смоли. Дуже важливо: заливати затверджувач потрібно тонкою цівкою, при цьому постійно перемішуючи суміш. Якщо помилитися і залити відразу весь затверджувач - відбудеться хімічна реакція, суміш закипить і почне швидко застигати. Після цього матеріал приходить в непридатність.

На цьому етапі можна додати барвник, блискітки або інші добавки.

  1. Наступний етап - заливка. Після розведення потрібно відразу ж, не витрачаючи часу, заливайте смолу на підготовлену заздалегідь поверхню. Прослідкуйте, щоб вона була суха. Якщо виникнуть бульбашки повітря Ви можете прибрати їх тонкої паличкою.
  2. застигання. Під час застигання буде добре прикрити поверхню чимось, щоб уникнути потрапляння пилу. Постарайтеся не чіпати виріб до повного висихання, частіше за все це від 24 до 36 годин.

Структура епоксидної смоли. Сама по собі, застигла епоксидка прозора і тверда.

Якщо хочете, щоб вона була трохи пластичної, потрібно додати до складу пластифікатор ДБФ (дибутилфталат). Він представляє з себе прозору рідину зі злегка жовтуватим відтінком. Додавати 10-15% від маси. Додається він разом з затверджувачем.


Рекомендовані товари